Superwizja psychoanalityczna

Superwizja psychoanalityczna

Superwizja jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli

  • jesteś psychoterapeutą/psychoterapeutką i szkolisz się, aby w przyszłości ubiegać się o certyfikat psychoterapeuty psychoanalitycznego,
  • jeśli jesteś terapeutą/terapeutką innych podejść i interesuje Cię psychoanalityczne rozumienie prowadzonych przez Ciebie procesów.

Podejście psychoanalityczne zakłada, że każdy z nas ma nieświadomość, która wpływa na nasze funkcjonowanie. Jest to ważna kwestia w przypadku terapeutów, którzy w procesie pracy z pacjentem mogą nieświadomie ”obciążać” go swoimi przekonaniami.

Z tego powodu superwizja jest koniecznym narzędziem pracy. Dzięki niej terapeuta może dostrzec nieświadome procesy pacjenta i swoje, aby poddać je refleksji, lepiej zrozumieć i skorygować.

Na czym polega superwizja psychoanalityczna?

Podczas superwizji przyglądamy się treściom wnoszonym przez pacjenta. Chcemy zrozumieć jego bieżące trudności oraz ich korzenie, które wynikają z historii życia pacjenta i jego relacji z ważnymi osobami z przeszłości.

Badamy, jak te doświadczenia nieświadomie przekładają się na aktualne relacje w życiu pacjenta i na relacje z jego terapeutą. Śledzimy proces przeniesienia, jak i przeciw-przeniesienia, by lepiej zrozumieć nieświadomą dynamikę danej osoby.

Wspólne myślenie o pacjencie wspiera terapeutę w dwóch obszarach:

  • w jego pracy nad pogłębianiem autorefleksji i
  • w budowaniu poczucia wewnętrznej integracji u jego pacjentów.

Jak odbywa się superwizja?

Superwizja odbywa się najczęściej raz w tygodniu i trwa 50 minut.

Dla optymalnego przebiegu procesu prosimy o wcześniejsze przygotowanie materiału, nad którym pracujemy

Koszt pojedynczej sesji superwizji to 120 zł.

Umów wizytę