O mnie

Psychoterapia

Wiem, że często ludziom jest trudno w związkach. Bycie w parze jest pociągające i daje wiele szans na spełnienie potrzeb. Z drugiej strony budzi różne negatywne odczucia, które często mogą Cię przerastać. Dzieje się tak zwłaszcza, jeśli rodzice nie zapewnili odpowiedniego wzoru bycia w parze. To kwestia uczenia się. Można w czasie psychoterapii uczyć się nowych sposobów bycia w relacji.

Wykształcenie

Jestem psychologiem, absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (1999).

Szkolenie terapeutyczne

Jestem psychoterapeutą, certyfikowanym Analitykiem Grupowym, członkiem Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów”. Ukończyłem szkolenie w psychoterapii analitycznej w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”, które posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Doświadczenie

Pomagam korzystając z bogatego 15-letniego doświadczenia w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej i grupowej oraz par. Pracowałem w: Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym Szpitala Bielańskiego, Ośrodku Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia PTP oraz Oddziale Nerwic Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Otwocku. Obecnie od wielu lat pracuję w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Od wielu lat współpracując z różnymi ośrodkami prowadzę także praktykę prywatną. Dbam o to, by moje doświadczenie było oparte na wiedzy. Oprócz szkolenia w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów, podejmowałem szkolenia w: Laboratorium Psychoedukacji, Polskim Instytucie Ericksonowskim, oraz Instytucie Psychologii Zdrowia PTP. Współpracowałem także z wieloma superwizorami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Instytutu Analizy Grupowej Rasztów, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

Formy pomocy

Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową dorosłych, psychoterapię par oraz warsztaty.

Lokalizacja

Ursynów: ul. Koński Jar 3

Teksty:

Szaleństwo – w tym jest metoda

Szaleństwo – czy jest „przepis” na to, żeby zwariować? Najlepiej zobrazuję Wam stany z pogranicza szaleństwa, posługując się przykładami filmów. Weźmy taki “Dzień świra” Marka Koterskiego – sam tytuł zapowiada, że Adaś Miauczyński wkroczył w szaleństwo. Przypuszczam, że on sam mógłby jednak powiedzieć, jak bardzo się stara, żeby wszystko było normalnie. Zgodnie z jego słowami: … Czytaj dalej „Szaleństwo – w tym jest metoda”

Czytaj więcej

Gabinet terapeuty – jak wygląda praca?

Gabinet terapeuty to miejsce, w którym odbywa się ważna praca pacjenta. Praca, ponieważ terapeuta nie przepisuje recepty. Dlaczego psychoterapia nie obiecuje szczęścia i spełnienia życzeń? Może to byłby najlepszy sposób na uspokojenie naszych lęków, smutków i złości? Podobnie, jak lekarz przepisuje receptę na odpowiedni lek, tak terapeuta mógłby zaspokoić różne potrzeby, lub chociaż obdzielić kilkoma … Czytaj dalej „Gabinet terapeuty – jak wygląda praca?”

Czytaj więcej