Psychoterapia szkoleniowa

Psychoterapia szkoleniowa

Dla kogo?

Psychoterapię szkoleniową organizujemy z myślą o osobach, które:

  • są w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego,
  • będą w przyszłości ubiegać się o certyfikat psychoterapeutyczny Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,
  • pragną pogłębić wiedzę o sobie i przepracować własne trudności,
  • chcą zadbać o swój warsztat pracy.

Terapia własna jest ważnym elementem kształcenia psychoterapeutycznego. W wielu kursach psychoterapii rekomendowanych przez uznane towarzystwa, trzeba spełnić wymóg przejścia własnego procesu terapii.

Na czym polega psychoterapia szkoleniowa?

Podczas terapii wspieramy w odkrywaniu nieświadomych pokładów sił i ograniczeń oraz ich wpływu na codzienność. Pomagamy zrozumieć, jak doświadczenia z dzieciństwa są obecne w dorosłym życiu i odtwarzają się w aktualnych relacjach.

Terapia szkoleniowa a rozwój zawodowy

Wiemy po sobie, jak ważny w pracy terapeutycznej jest rozwój zawodowy. Przepracowanie własnych konfliktów, poznanie swoich ograniczeń i potencjałów sprzyja rozwojowi i przekłada się na jakość pracy z pacjentami. Ta umiejętność może chronić nas także przed impasem w terapii.

Korzyści z tego typu terapii to także większa gotowość do badania różnych obszarów psychiki pacjentów oraz umiejętność towarzyszenia w cierpieniu i dostrzegania różnych uczuć pacjenta.

Psychoterapię szkoleniową prowadzą certyfikowane psychoterapeutki PTP: Karolina Pniewska, Sylwia Wieczorek, Ewa Szczygielska

Umów wizytę