O mnie

Psychoterapia

Psychoterapia indywidualna to sposób na to, by pomóc sobie w rozumieniu tego, co się z Tobą dzieje. Według mnie najważniejsza jest ciekawość, jaką osoby zgłaszające się mają w sobie, by wspólnie badać to, co sprawia trudność. Jeśli nie rozumiesz swoich reakcji, myśli, zachowań, a chciałbyś, to już bardzo dużo. Chęć zrozumienia tego, kim się jest, daje szansę na zmianę. Zapraszam.

Wykształcenie

Jestem psycholożką. Studia psychologiczne ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim, w trybie Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych.

Szkolenie terapeutyczne

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (PTPP). Odbyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Studium Psychoterapii Analitycznej, afiliowanym przy PTPP. Obecnie uczestniczę w szkoleniu podyplomowym w ramach PTPP. Jestem również członkiem kilku cyklicznych grup seminaryjnych, które poszerzają moją wiedzę teoretyczną i kliniczną z zakresu psychoterapii psychoanalitycznej. Swoją pracę poddaję superwizji u psychoanalityków Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

Doświadczenie

Doświadczenie kliniczne zdobywałam w następujących placówkach: w Akademickim Ośrodku Psychoterapii, w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i i Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży w Zagórzu k/Warszawy oraz w różnych klinikach Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Do 2014 roku byłam zatrudniona w Centrum Psychoterapii Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie. Prowadziłam tam konsultacje indywidualne oraz psychoterapię indywidualną w Poradni Leczenia Nerwic oraz psychoterapię grupową w ramach oddziału dziennego. Przez kilka lat pracowałam również w Instytucie Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Osobowości Inzpiro. Pracuję w podejściu psychoanalitycznym, które jest moją pasją.

Formy pomocy

Zajmuję się konsultacjami indywidualnymi oraz psychoterapią indywidualną osób dorosłych. I also work in English with adults.

Lokalizacja

Ursynów: ul. Koński Jar 3

Teksty:

Sny a ich znaczenie

Sny – jaki macie do nich stosunek? Myślicie o nich, czy w ogóle się nimi nie zajmujecie? Uważacie, że mówią o tym, co ma się Wam wydarzyć czy co Wam się wydarzyło? A może nie rozumiejąc ich, uznajecie je za zbyt absurdalne i zapominacie o nich zaraz po tym, jak Wam się przypomną? Sny ciekawią … Czytaj dalej „Sny a ich znaczenie”

Czytaj więcej

Marzenia senne – sny mają przyszłość

Marzenia senne to „produkt końcowy” walki sił w naszych snach. Wiemy już trochę o tym, czym są sny i jakie siły w nas walczą – pisałam o tym w poprzednim wpisie o snach. Proponuję Wam do niego zajrzeć, aby dobrze zrozumieć ten tekst.   Marzenia senne są niejasne, niekiedy absurdalne, albo z pozoru oczywiste, ale czy na pewno? … Czytaj dalej „Marzenia senne – sny mają przyszłość”

Czytaj więcej

Zawiść – czym jest i jak sobie z nią radzić?

Zawiść – mimo, że nieprzyjemna – jest naturalnym ludzkim uczuciem, które przeżywa każdy z nas. Jeśli myślicie, że Was to nie dotyczy, pomyślcie o sytuacji, gdy sąsiad kupił sobie nowy samochód. Czy podniosło Wam to ciśnienie? Albo gdy koleżanka z pracy dostała awans, o którym Wy też marzycie, ale nie macie na to perspektyw? Przypuszczam, … Czytaj dalej „Zawiść – czym jest i jak sobie z nią radzić?”

Czytaj więcej

Samotność – jak ją rozumieć?

Samotność – jej rozumienie jest wieloznaczne. Próbę odpowiedzi na to pytanie niesie audycja w Radio dla Ciebie. W dniu 2 września 2016 Hanna Lisowska była gościem Anny Matusiak w programie „Wieczór RDC”. Samotność czy bycie samemu? To nie to samo Każdy z nas czuł się choć raz samotny. Stereotypowo samotność nie kojarzy nam się dobrze. Co … Czytaj dalej „Samotność – jak ją rozumieć?”

Czytaj więcej

Kreatywność na co dzień, czyli jak dożyć do urlopu

Kreatywność to stan, który bardzo nam służy. W wakacje łatwiej jest go osiągnąć, ponieważ wtedy realizujemy pragnienia. Umożliwiają to wyjazdy w wymarzone miejsca – poprzez zmianę otoczenia odmieniają naszą codzienność. Często mamy nadzieję, że zewnętrzna zmiana przełoży się też na wewnętrzną – odmieni nas, samopoczucie i spojrzenie na świat. Tak się zazwyczaj nie dzieje albo … Czytaj dalej „Kreatywność na co dzień, czyli jak dożyć do urlopu”

Czytaj więcej

Świąteczne emocje pod lupą

Świąteczne emocje – dlaczego o nich mówimy? Święta nazwałabym czasem „podwójnie emocjonalnym”. Z jednej strony niosą ze sobą poruszenie i pewną magię. Wyjątkową atmosferę wzmagają świąteczne reklamy i nasze marzenia o tym, jaki to może być czas. Z drugiej strony święta prowokują wiele przeżyć, przed którymi w codziennym życiu intensywnie uciekamy. Na co dzień rzucamy się … Czytaj dalej „Świąteczne emocje pod lupą”

Czytaj więcej