O mnie

Psychoterapia

Psychoterapia jest podróżą w głąb siebie. To wspólna droga, podczas, której mogę Ci pomóc poznać i zrozumieć siebie. W bezpiecznych warunkach możesz doświadczyć ulgi od obciążających Cię uczuć, możesz odzyskać nadzieję na wyjście z trudności. Terapia pomogą w budowaniu bliższych relacji i w bardziej twórczym korzystaniu z własnych potencjałów.

Wykształcenie

Jestem psychologiem. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Lubelskim.

Szkolenie terapeutyczne

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP). Odbyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ukończyłam czteroletnie szkolenie w Studium Psychoterapii Analitycznej afiliowanym przy PTPP. Uczestniczę w podyplomowych seminariach klinicznych pogłębiających moją wiedzę o ludzkiej psychice. Swoją pracę superwizuję u Psychoanalityków Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego

Doświadczenie

Doświadczenie kliniczne zdobyłam w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. prof.Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie pracując na Oddziale leczenia Zaburzeń Nerwicowych, oraz w Ośrodku Psychoterapii, gdzie prowadziłam konsultacje i terapię indywidualną osób dorosłych. Przez kilka lat pracowałam w Poradni Zdrowia Psychicznego w Warszawie, w Instytucie Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Osobowości oraz w Klinice psychologiczno-psychiatrycznej Psychomedic. Pracuję w podejściu Psychoanalitycznym.

Formy pomocy

Konsultacje i psychoterapia indywidualna osób dorosłych.

Lokalizacja

Ursynów: ul. Koński Jar 3

Teksty:

Certyfikacja w psychoterapii – dlaczego jest ważna?

Certyfikacja w psychoterapii jest ważna, ponieważ jest wiele osób wykonujących zawód psychoterapeuty. Widzimy, jak często hasło „psychoterapia Warszawa” jest wpisywane do wyszukiwarki internetowej. Czy jednak wpisujący je wiedzą, kogo tak naprawdę szukają? Ten wpis pomoże Ci zrozumieć, dlaczego certyfikacja ma znaczenie dla pacjenta.  Na początek definicja – psychoterapeuta to osoba, która ukończyła studia magisterskie (nie muszą … Czytaj dalej „Certyfikacja w psychoterapii – dlaczego jest ważna?”

Czytaj więcej

Żałoba i niezakończona żałoba: stracić, nie tracąc siebie? (cz. 1)

Strata i żałoba są nierozłączną częścią życia.  Żałoba to złożony proces, przez który każdy z nas przechodzi indywidualnie. Życie każdego z nas przeplatane jest różnymi doświadczeniami. Wchodzimy w nowe etapy życiowe, nawiązujemy nowe relacje, zdobywamy nowe umiejętności, jednym słowem zyskujemy. W życiu nieustannie też tracimy. Zdarza się nam strata pracy, sprawności i młodości, dzieci wyrastają. … Czytaj dalej „Żałoba i niezakończona żałoba: stracić, nie tracąc siebie? (cz. 1)”

Czytaj więcej

Złość i miłość – czy mogą iść w parze?

Złość nie zawsze jest widoczna na pierwszy rzut oka. W tym tekście opiszę Wam, jak może uzewnętrznić się złość i czego może dotyczyć. Czasem spotkamy osoby, które są przygnębione i wycofane z życia, choć nie straciły nikogo bliskiego. Patrząc stereotypowo, możemy pomyśleć „coś go / ją gryzie od środka, jest taki depresyjny / taka depresyjna„. … Czytaj dalej „Złość i miłość – czy mogą iść w parze?”

Czytaj więcej

Ideał – inspiracja czy hamulec?

Ideał pojawia się w naszym życiu jako siła napędowa lub coś, co spowalnia działanie. Stale doświadczamy nowych sytuacji, zdobywamy nowe umiejętności czy wchodzimy w nowe role życiowe. Ambicje połączone z pragnieniami są tą siłą, dzięki której dążymy do osiągania wyznaczonych celów. W procesie rozwoju i uczenia się każdy z nas ma swoje wewnętrzne aspiracje, standardy, … Czytaj dalej „Ideał – inspiracja czy hamulec?”

Czytaj więcej

Narcyzm – oblicza. Czy siebie zobaczę?

Narcyzm potocznie kojarzy nam się z osobą wyniosłą, zadufaną, pewną siebie, rozkochaną we własnym wizerunku. Czy to jednak pełny obraz narcyzmu? Ta problematyka od dawna wzbudzała zainteresowanie w podejściu psychoanalitycznym. Inspiracją do głębszego rozumienia narcyzmu stała się mitologia grecka. To tam poznajemy losy bohatera Narcyza. Narcyz to młodzieniec, który był niezwykle piękny. Jeszcze w dzieciństwie wieszcz Tejrezjasz … Czytaj dalej „Narcyzm – oblicza. Czy siebie zobaczę?”

Czytaj więcej