O mnie

Psychoterapia

Niewyrażone i niezrozumiane cierpienie może trwać bez końca. Psychoterapia stwarza warunki do rozumienia i wyrażania tych emocji. Dzięki temu można zobaczyć siebie w szerszym kontekście i przerwać destrukcyjne wzorce, którym ulegamy w naszych związkach, relacjach z przyjaciółmi czy w pracy.

Wykształcenie

Jestem psycholożką i socjolożką. Oba kierunki studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim.

Szkolenie terapeutyczne

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (certyfikat nr 244). Ukończyłam dwa czteroletnie szkolenie terapeutyczne: pierwsze w podejściu systemowo-psychodynamicznym w Studium Terapii Rodzinnej Stowarzyszenia OPTA, drugie, psychoanalityczne w Studium Psychoterapii Analitycznej. Od 2014  uczestniczę w seminariach poświęconych psychoanalitycznej psychoterapii par prowadzonych przez specjalistów z Tavistock Relationships w Wielkiej Brytanii. Regularnie uczestniczę w seminariach i konferencjach psychoterapeutycznych – zarówno jako słuchaczka, jak i prelegentka. Moja praca podlega regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTPP i PTPa.

Doświadczenie

Od 2004 roku zajmuję się różnymi formami pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Zaczynałam od pracy o charakterze psychoedukacyjnym i socjoterapeutycznym, przez kilka lat związana byłam też z międzynarodową korporacją, w której zajmowałam się rekrutacją oraz rozwojem pracowników. Od 2009 roku zajmuję się już tylko psychoterapią indywidualną oraz psychoterapią par i rodzin. Doświadczenie zdobywałam w Ośrodku Wspierania Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT, Poradni Centrum – Ja, Szpitalu Nowowiejskim oraz Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, z którą związana byłam przez wiele lat i dzięki której zdobyłam bogate doświadczenie w pracy z parami i rodzinami. Pracuję w podejściu psychoanalitycznym.

Formy pomocy

Prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych oraz psychoterapię par i rodzin.

Lokalizacja

Mokotów: ul. Rakowiecka 41A/3

Teksty:

Certyfikacja w psychoterapii – dlaczego jest ważna?

Certyfikacja w psychoterapii jest ważna, ponieważ jest wiele osób wykonujących zawód psychoterapeuty. Widzimy, jak często hasło “psychoterapia Warszawa” jest wpisywane do wyszukiwarki internetowej. Czy jednak wpisujący je wiedzą, kogo tak naprawdę szukają? Ten wpis pomoże Ci zrozumieć, dlaczego certyfikacja ma znaczenie dla pacjenta.  Na początek definicja – psychoterapeuta to osoba, która ukończyła studia magisterskie (nie muszą … Czytaj dalej Certyfikacja w psychoterapii – dlaczego jest ważna?

Czytaj więcej

Nieszczęśliwe związki – jaka jest ich tajemnica?

Nieszczęśliwe związki – od dawna ludzie próbowali odpowiadać na pytanie, co stanowi o dobrym związku. Pewnie zdarzyło Wam się słyszeć (lub wypowiadać) komentarze typu: Oni mają naprawdę dobry związek, dobrali się jak w korcu maku! Czy: Jak oni ze sobą wytrzymują? On taki miły, a ona taka wredna. Dlaczego jedni z nas potrafią zbudować szczęśliwy … Czytaj dalej Nieszczęśliwe związki – jaka jest ich tajemnica?

Czytaj więcej