O mnie

Psychoterapia

Psychoterapia jest dla mnie przede wszystkim drogą do zmiany, możliwością, by poradzić sobie ze stanem cierpienia, poczuciem impasu w związku, pracy, rozwoju osobistym. Przyglądanie się sobie, poznawanie swoich wzorców relacji, badanie znaczących doświadczeń życiowych i nadawanie im znaczenia dają możliwość modyfikacji niekorzystnych schematów emocjonalnych i tworzą przestrzeń dla innych życiowych wyborów.

Wykształcenie

Jestem psychologiem, ukończyłam specjalizację z psychoterapii na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (2000).

Szkolenie terapeutyczne

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP, certyfikat nr 307). Ukończyłam 4,5-letnie szkolenie w Zakładzie Terapii Rodzin Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Należę do Sekcji Psychoterapii Par i Rodzin tego Towarzystwa. Współpracuję z superwizorami z Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

Doświadczenie

Mam 20-letnie doświadczenie pracy psychoterapeutycznej. Pracowałam w warszawskich ośrodkach: Poradni Rodzinnej przy Centrum Odwykowym, Poradni Przeciwdziałania Przemocy, Młodzieżowej Poradni Profilaktyki i Terapii „Poza Iluzją” oraz w Centrum Terapii Dialog. Prowadziłam psychoterapię indywidualną, małżeńską, rodzinną, grupową oraz warsztaty umiejętności społecznych. Przez 10 lat prowadziłam zajęcia z zakresu praktyki psychoterapii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym (SWPS) w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe rozwijałam również poprzez staże kliniczne na Oddziale Leczenia Nerwic i Depresji w Komorowie oraz w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na oddziałach: Diagnostyczno-Terapeutycznym, Zapobiegania Nawrotom, w Klinice Dzieci i Młodzieży oraz w Klinice Nerwic.

Formy pomocy

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz psychoterapię par i małżeństw.

Lokalizacja

Milanówek: ul. Przeskok 9

Teksty:

Choroby psychosomatyczne – trauma zamknięta w ciele

Czy choroby psychosomatyczne mają związek z przeżyciami? Czasem, kiedy poznajemy historie trudnych dziecięcych doświadczeń, zastanawiamy się, jak to możliwe, że dziecko przetrwało fizycznie i psychicznie sytuacje, o których trudno jest nawet słuchać. Często na życie osoby szukającej pomocy u psychoterapeuty składa się wiele lat przemocy, opuszczenia czy różnego rodzaju fizycznych i emocjonalnych nadużyć. Jak to … Czytaj dalej „Choroby psychosomatyczne – trauma zamknięta w ciele”

Czytaj więcej

Dorosłe dzieci – o zjawisku parentyfikacji cz.1

Kim są Dorosłe Dzieci? Dzieci w roli dorosłych – wykazujące się rozwiniętymi nad wiek umiejętnościami radzenia sobie, postrzegane jako dzielne, pomocne, lojalne. Dzieci, które wcześnie w życiu uczą się pracować, zarabiać, opiekować się chorym członkiem rodziny, być powiernikiem problemów rodzica. Te, które swoje dziecięce potrzeby i naturalny rozwój musiały zostawić na rzecz pseudodorosłości. I te, … Czytaj dalej „Dorosłe dzieci – o zjawisku parentyfikacji cz.1”

Czytaj więcej

Dorosłe dzieci – o zjawisku parentyfikacji cz.2

W pierwszej części tekstu opisałam, czym jest parentyfikacja. W drugiej części skupiam się na tym, jakie są jej skutki i jaka jest rola psychoterapii w wychodzeniu w pozycji sparentyfikowanego dziecka. Jakie są skutki parentyfikacji w dzieciństwie? Skutki parentyfikacji zależą od kilku czynników. Zewnętrznych: od zakresu „zadań” dziecka, długości ich trwania, osoby, którą się opiekuje, dostępnego … Czytaj dalej „Dorosłe dzieci – o zjawisku parentyfikacji cz.2”

Czytaj więcej